Infekcja wirusem Zika z długotrwałą wiremią i zaburzeniami mózgu płodu ad

Oś czasu objawów i badań radiograficznych i laboratoryjnych. Ta oś czasu uwypukla objawy zakażenia wirusem Zika (ZIKV) u matki (dolny rząd) oraz odpowiadające wyniki badań radiologicznych i laboratoryjnych u płodu (górny rząd). Wstawiona fotografia pokazuje wysypkę matki w momencie wystąpienia ostrej choroby. DENV oznacza wirus dengi, obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego MRI, komórki jednojądrzaste krwi obwodowej PBMC i test neutralizacji blaszki przeciwko PRNT. 33-letnia fińska kobieta, która była w 11 tygodniu ciąży, przebywała na wakacjach w Meksyku, Gwatemali i Belize wraz z mężem pod koniec listopada 2015 r. (Szczegółowe informacje znajdują się w sekcji 1.0 dodatku dodatkowego, dostępnej z pełnym Tekst tego artykułu na.) Podczas ich podróży, ona i jej mąż przypomnieli sobie o byciu pogryzionym przez komary, szczególnie w Gwatemali. Pewnego dnia po przybyciu do jej obecnego miejsca zamieszkania w Waszyngtonie zachorowała na ból oczu, bóle mięśniowe i łagodną gorączkę (maksymalnie 37,5 ° C), która trwała 5 dni. W drugim dniu gorączki rozwinęła się wysypka (ryc. i ryc. S5 w dodatkowym dodatku). Jej mąż zgłaszał podobne objawy. Analiza serologiczna przeprowadzona 4 tygodnie po wystąpieniu choroby podczas podróży do rodzinnej Finlandii była pozytywna dla przeciwciał IgG i negatywna dla przeciwciał IgM przeciw wirusowi dengi. Późniejsza analiza serologiczna była pozytywna zarówno dla przeciwciał IgG, jak i IgM przeciwko ZIKV, wyniki, które były zgodne z ostrym lub niedawnym zakażeniem ZIKV. Analiza serologiczna na obecność wirusa chikungunya była ujemna. Pacjent był zaszczepiony przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu i żółtej gorączce ponad 10 lat wcześniej.
Ultrasonografia płodu przeprowadzona w 13, 16 i 17 tygodniu ciąży (1, 4 i 5 tygodni po ustąpieniu objawów) nie wykazała objawów małogłowia ani zwapnień wewnątrzczaszkowych. Jednak obwód głowy płodu zmniejszył się z 47. percentyla po 16 tygodniach do 24. percentyla po 20 tygodniach.
W 16 tygodniu ciąży wykryto obecność flawiwirusa w surowicy w teście zagnieżdżonej reakcji łańcuchowej polimerazy z odwrotną transkryptazą (RT-PCR), a sekwencjonowanie wykazało identyczność z epidemicznymi szczepami ZIKV w Ameryce Środkowej. Odkrycie zostało potwierdzone za pomocą testu ilościowego oznaczenia ilościowego RT-PCR ZIKV (Tabela Zakład Diagnostyki Laboratorium Arbo wirusów Arbovirus w CDC podał serologiczne dowody infekcji w 17 tygodniu ciąży, dodatniość w surowicy dla ZIKV IgM i miano większe niż 1: 2560 w teście neutralizacji redukcji płytki nazębnej. Na podstawie tych wyników pacjent szukał dokładniejszej oceny płodu.
Ryc. 2. Ryc. 2. Ultrasonografia płodu w 19 tygodniu ciąży. W ultrasonograficznym obrazie mózgu płodu z widocznym na ZIKV w tym raporcie (panel A), pokazana jest cienka kora mózgowa ze zwiększoną poząosiową przestrzenią (E) , poszerzenie trzeciej komory (T), powiększenie obu rogów przednich (F), i pozorna nieobecność przegrody międzyzębowej pellucidum, w porównaniu z obrazem uzyskanym u normalnego płodu o tym samym wieku ciążowym z widoczną przegrodą przegrody międzykomórkowej pellucidum (C) (Panel B).
Ultrasonografia płodu w 19 tygodniu ciąży wykazała nieprawidłową anatomię wewnątrzczaszkową (ryc. 2 i rysunek S1 w dodatkowym dodatku)
[podobne: duac zel, instagram paulinka1982, ile powinnam ważyć przy wzroście 160 ]

Powiązane tematy z artykułem: duac zel ile powinnam ważyć przy wzroście 160 instagram paulinka1982